En Br/Pt Ru Ge
Pivot Tube - polski portal użytkowników Pivota
polski portal użytkowników Pivota
Znajdz nas na YouTube
Subskrybuj
Reklama
Zobacz temat
Pivot Tube - polski portal użytkowników Pivota ť Pozostałe ť Off-topic
Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się Regulamin Forum FAQ Użytkownicy Dzisiejsze posty Szukaj

Drukuj temat

21-12-2012 10:55 PM Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Dester

Użytkownik

Awatar
43%

Postów na dzień: 0.67
Data rejestracji: 30.01.08

Poziom ostrzeżeń 0
Nie ma końca świata, wracać do pivotowania!

22-12-2012 12:11 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Joystick

Użytkownik

Awatar
0%

Postów na dzień: 0.53
Data rejestracji: 24.04.08

Poziom ostrzeżeń 0
Widzę, że temat wrze...
NOT.

i.minus.com/j20yTnFnbJHfn.png

22-12-2012 03:02 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Data rejestracji: 11.12.08
Miejscowość: Ra[n]dom

Poziom ostrzeżeń 0
No dzień dobry, i ja przybywam tutaj z moich skromnych Radomskich progów. O:
i46.tinypic.com/313norm.gif

22-12-2012 09:39 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Wawel

VIP

Awatar
0%

Postów na dzień: 0.11
Data rejestracji: 02.08.10

Czasowe pełenienie funkcji moderatora.

Poziom ostrzeżeń 0
Może temat nie wrze bo wyskakuje certyfikat nie poufności co do jakiegoś tam hostingu w waszych sygnaturach smile.

22-12-2012 10:27 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Foley

Założyciel

Awatar

Postów na dzień: 0.45
Data rejestracji: 07.06.10

Wawel napisał/a:
Może temat nie wrze bo wyskakuje certyfikat nie poufności co do jakiegoś tam hostingu w waszych sygnaturach smile.

Zrobi się konkretniejsze zasady dotyczące wstawiania sygnatur, by nie doszło do sytuacji, gdzie sygnatury zajmują więcej miejsca niż posty i znacznie spowalniają ładowanie strony.

22-12-2012 10:56 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Joystick

Użytkownik

Awatar
0%

Poziom ostrzeżeń 0
Czy tylko ja tak mam, czy innym też się pokazuje zamiast avatara Shina czarny kwadrat?
Bo dokładnie to mi się przytrafiało jak próbowałem wgrać za duży avatar.

22-12-2012 11:15 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Sokar

Użytkownik

Awatar
20%

Postów na dzień: 0.12
Data rejestracji: 10.09.10
Miejscowość: Heaven

Wsparcie finansowe dla Pivot Tube3.  miejsce w konkursie Strzelanie z broni palnej

Poziom ostrzeżeń 0
Ja to mam najlepszy podpis haah. Foley mój tylko okoli 1 mb nawet nie całe więc mój raczej zostanie zgadza się?
draska.pl/img/2012/12/431.gif

22-12-2012 11:56 AM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Foley

Założyciel

Awatar

Savier napisał/a:
Ja to mam najlepszy podpis haah. Foley mój tylko okoli 1 mb nawet nie całe więc mój raczej zostanie zgadza się?

Moim zdaniem 1mb to za dużo. I do tego jest animowany.
Nie chodzi o to, że jeden podpis stanowi problem, bo tak nie jest. Problem pojawia się gdy masz do załadowania 10 ciężkich gifów na każdej stronie. Zlaguje wolniejsze łącza i słabsze urządzenia kosztem tego, że ktoś się może pochwalić, że znalazł śmiesznego gifa... Nie taka jest funkcja sygnatury.

Proponuję limity 600x150px i 256KB.

Animowany userbar Szamana waży poniżej 40KB.
http://img96.imag...macjaj.gif

Znośnych rozmiarów PNG od Adecristo ma 150KB.
http://i.imgur.co...

Inny przykład - poniżej 130KB - od Magic'a.
http://i.imgur.co...

Mój skromny JPG ma mniej niż 20KB.
http://pivottube....ntrola.jpg

22-12-2012 12:58 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Sokar 22-12-2012 12:59 PM

Sokar

Użytkownik

Awatar
20%

Postów na dzień: 0.12
Data rejestracji: 10.09.10
Miejscowość: Heaven

Wsparcie finansowe dla Pivot Tube3.  miejsce w konkursie Strzelanie z broni palnej

Poziom ostrzeżeń 0
No właśnie lecz, ja nie znalazłem odpowiedniego memu gustowi w tych granicach... niestety.
draska.pl/img/2012/12/431.gif

22-12-2012 01:28 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Nie no, bez przesady żeby ograniczać sygnatury do takiego stopnia, tym bardziej, że nawet jak masz do załadowania 10 ciężkich gifów, powiedzmy po 1mb czy 1,5mb każdy, to co to za problem wczytać 12 mb na cały dzień siedzenia na forum? Nie chcę nic mówić, ale to jest bez sensu, już nie mówcie ze te 10 sekund max w stosunku do na przykład 8 godzin siedzenia na forum, czy nie wiem ile siedzicie, to pikuś.
Sygnatura i miejsce pod podpisem powinno być wolnym miejscem każdego użytkownika i zabranianie mu wstawiania gifów czy robienie limitów na rozmiar to już ogromna przesada według moich kryteriów. Nie mówiąc także o tym, że skoro przeglądasz w rozdzielczości 800x600 to nic dziwnego, że komuś pół monitora zajmuje.

Bardziej jednak mnie martwi funkcja wstawiania awatarów, bo męczyłem się wczoraj z pół godziny i albo ustawiało mi domyślny, albo czarny kwadrat, Joystkich miał rzekomo tak samo, ale widzę że ma już normalny awatar, ja natomiast wciąż muszę się borykać z kwadratem.

22-12-2012 01:36 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Szaman

Moderator globalny

Awatar
60%

Postów na dzień: 0.73
Data rejestracji: 19.01.11
Miejscowość: Gdańsk

Wzorowe wypełnianie funkcji moderatora i znaczne zaangażowanie dla Pivot Tube.Rzeczowe komentowanie animacji i wsparcie dla innych użytkowników.Wzorowe wypełnianie funkcji członka Rank-Team.Wielokrotne wsparcie finansowe dla Pivot Tube

http://pivottube....ad_id=1099
To odnośnie awatara.

A co do sygnatur: na PBP twoja sygnatura Shin mi się wczytywała ze 2 minuty, przy moim słabym sprzęcie. Tutaj od razu się wczytuje.
W każdym razie jak dla mnie 1MB to jest maksimum. Co do rozmiarów: wysokość, żeby nie przekraczałą +-200px, a szerokość <700px.

22-12-2012 01:45 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Shin 22-12-2012 01:50 PM

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Szaman, wyobraź sobie, że umiem doskonale wrzucać awatar. Po prostu wczoraj coś nie trybiło, a dzisiaj, następnego dnia bez najmniejszego problemu.

/Nie moja wina, że masz taki komputer, ze 1,5mb ściąga przez 2 minuty, sorry./

Wysokość jak już jeśli o limit chodzi to bym proponował 250, nikomu nie wadzi, jest to 1/4 wysokosci ekranu przy rozdzielczości 1280x1024, czy 1920x1080, śmiałbym nawet rzec, że przy 1600x900 także nie wadzi. A co do szerokości. Szerokość forum ma bodażje 900px, odejmując 130px od awatara i bardzo małe tabele, niech już nawet będzie 20 px, daje 750px sygnatury i postu która nie rozciąga forum.

22-12-2012 01:49 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Joystick 22-12-2012 01:53 PM

Joystick

Użytkownik

Awatar
0%

Poziom ostrzeżeń 0
Ej, ja rozumiem, że może niektórzy mają faktycznie procesor ćwierć mili herca i im się gif który ma 2kb wczytuje 10 minut ale to raczej mniejszość i bądźmy realistyczni: 1mb limitu i 200x700 pixeli to jest mało.

I Shin, mi działa teraz tylko ten avatar dlatego, bo go zmniejszyłem do... 80x80. :|

22-12-2012 01:54 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Szaman

Moderator globalny

Awatar
60%

Wzorowe wypełnianie funkcji moderatora i znaczne zaangażowanie dla Pivot Tube.Rzeczowe komentowanie animacji i wsparcie dla innych użytkowników.Wzorowe wypełnianie funkcji członka Rank-Team.Wielokrotne wsparcie finansowe dla Pivot Tube

Co do wymiarów to nie chodzi tutaj o to, czy pasuje wymiarami, bo można wrzucić te 750 px, ale mnie zależy na tym, żeby sam podpis nie dominował nad postem.

/Nie moja wina, że masz taki komputer, ze 1,5mb ściąga przez 2 minuty, sorry./

Tutaj od razu się wczytuje.

Wina prawdopodobnie leżała po stronie samego forum.

22-12-2012 01:57 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Foley 22-12-2012 02:01 PM

Foley

Założyciel

Awatar

Shin napisał/a:
Nie no, bez przesady żeby ograniczać sygnatury do takiego stopnia, tym bardziej, że nawet jak masz do załadowania 10 ciężkich gifów, powiedzmy po 1mb czy 1,5mb każdy, to co to za problem wczytać 12 mb na cały dzień siedzenia na forum? Nie chcę nic mówić, ale to jest bez sensu, już nie mówcie ze te 10 sekund max w stosunku do na przykład 8 godzin siedzenia na forum, czy nie wiem ile siedzicie, to pikuś.

Sygnatura i miejsce pod podpisem powinno być wolnym miejscem każdego użytkownika i zabranianie mu wstawiania gifów czy robienie limitów na rozmiar to już ogromna przesada według moich kryteriów. Nie mówiąc także o tym, że skoro przeglądasz w rozdzielczości 800x600 to nic dziwnego, że komuś pół monitora zajmuje.

Mnie osobiście nie robi to problemu., ale strony nie projektowałem pod siebie, tylko pod większość użytkowników.
Użyteczność i czytelność strony jest ważniejsza od jakichś obrazków. Do hydeparku z tym.

Nie zabraniam wstawiania gifów, ale jeżeli ktoś nie potrafi skompresować grafiki, niech zapełni sygnaturę tekstem albo pozostawi ją pustą. To prawo, a nie obowiązek. Proste, czyż nie?

Główna funkcja sygnatury to swego rodzaju branding. Wolne miejsce masz w offtopicu. Przeglądając forum, użytkownika interesuje treść postów, a nie lagujące ogromne gify, które się powtarzają co chwilę. Tutaj są też użytkownicy mobilnych urządzeń i łącz.

Nie wspominam już od odwracaniu uwagi od merytorycznej treści.

Edit:
Wysokość jak już jeśli o limit chodzi to bym proponował 250, nikomu nie wadzi, jest to 1/4 wysokosci ekranu przy rozdzielczości 1280x1024, czy 1920x1080, śmiałbym nawet rzec, że przy 1600x900 także nie wadzi. A co do szerokości. Szerokość forum ma bodażje 900px, odejmując 130px od awatara i bardzo małe tabele, niech już nawet będzie 20 px, daje 750px sygnatury i postu która nie rozciąga forum.

Czyli wstawienie ciężkiego gifa o wymiarach 250x900 pod każdym panelem w każdym dziale, na każdej podstronie jest w porządku, bo autor tak sobie wymyślił? To adekwatna sytuacja - zaśmiecanie strony treścią zbędną, masowy, legalny offtopic.

22-12-2012 01:58 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Nie leżała po stronie forum, bo każdy gif i wszystko u mnie działało poprawnie, jedynie Ty miałeś ten problem.

Co do wymiarów to nie chodzi tutaj o to, czy pasuje wymiarami, bo można wrzucić te 750 px, ale mnie zależy na tym, żeby sam podpis nie dominował nad postem.

No to już zależy jaki jest ten post, nie sądzisz? Jeśli to animacja, to nawet nie ma najmniejszej opcji, żeby dominowała sygnatura, a jeśli jest to krótki post w offtopicu, to czego oczekujesz, że ktoś będzie lał wodę na byle temat, żeby przerosnąć sygnaturę? No sorry, ale limit to czysta głupota moim zdaniem, może od razu zrobić limit na to żeby posty nie były za krótkie? Może minimum 5 linijek tekstu?

22-12-2012 02:07 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Shin 22-12-2012 02:08 PM

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Użyteczność i czytelność strony jest ważniejsza od jakichś obrazków.

Szczerze powiedziawszy - pierwsze słyszę, ażeby sygnatury w postaci gifów działały ujemnie na czytelność czy też użyteczność strony. Naprawdę nie rozumiem jakim sposobem komuś mogą wadzić takie rzeczy.

Nie zabraniam wstawiania gifów, ale jeżeli ktoś nie potrafi skompresować grafiki, niech zapełni sygnaturę tekstem albo pozostawi ją pustą. To prawo, a nie obowiązek. Proste, czyż nie?

Jako grafik, cenię sobie kunszt jak największej jakości i te 0.1 mb różnicy w wadze pliku, a całkowite rozpieprzenie wyglądu nie jest moim zdaniem warte niczego, tym bardziej, że nikt nawet nie zauważy różnicy w długości wczytywania się gifa.

Przeglądając forum, użytkownika interesuje treść postów, a nie lagujące ogromne gify, które się powtarzają co chwilę. Tutaj są też użytkownicy mobilnych urządzeń i łącz.
Nie wspominam już od odwracaniu uwagi od merytorycznej treści.

Przepraszam bardzo, ale jaka różnica jest między powtarzającym się gifem, a powtarzającym się obrazkiem takiej samej wielkości? Żadna? Czy może taka, że gif się porusza i to jest jego problem? Naprawdę nie rozumiem czemu czepiacie się czegoś, co jest aż tak oczywiste. I jak już powiedziałem, gif wczytuje się tylko raz, raz na cały dzień użytkowania, więc jaki jest problem?

A pro po brandingu, z mojej sygnatury korzystam już z pół roku i jest ona rozpoznawalna z moją aparycją, także nie mam zamiaru go zmieniać w najbliższej przyszłości.

____
Zauważyłem że zrobiłem double posta, ale nie da się go usunąć, także wybaczcie.~

22-12-2012 02:14 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Joystick

Użytkownik

Awatar
0%

Poziom ostrzeżeń 0
Nie rozumiem po co ten tryhard by każdemu ubliżyć. Jasne, są tutaj użytkownicy którzy wchodzą na forum za pomocą mobilnych urządzeń. Z założenia jest to utrudnione bo fora są tworzone z myślą o komputerach ale cała baza użytkowników musi się dostosować żeby... żeby co? Trzy osoby mogły sobie przejrzeć posty na kiblu?
Fora o wiele, WIELE większe niż to pozwalają na gify, większe sygnaury i większe avatary i nawet nie myślą by sobie zawracać głowę takimi mały bzdetami.

22-12-2012 02:16 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Jeśli osoba korzysta z mobilnych urządzeń typu telefon, proponuję wyłączyć całkowite wczytywanie obrazków, co zapewni szybsze wczytywanie i mniejsze zżeranie pakietu. To nie jest nasz problem - użytkowników korzystających z komputera. W tej chwili to akurat gdy dla nich jest "lepiej", my na tym tracimy.

22-12-2012 02:22 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Foley

Założyciel

Awatar

Joystick napisał/a:
Nie rozumiem po co ten tryhard by każdemu ubliżyć.

Nikt nikomu nie chce ubliżyć (a przynajmniej ja nie chcę tutaj takich sytuacji). Jeżeli się angażujesz w dyskusję i bronisz swoich argumentów to możesz brzmieć trochę wrogo i nic z tym nie zrobisz.

@Shin, @Joystick, @Savier
Dziękuję za przedstawienie swoich argumentów. Weźmiemy je pod uwagę przy ostatecznym ustalaniu limitów.

22-12-2012 02:23 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Ridic

Użytkownik

Awatar
0%

Postów na dzień: 0.06
Data rejestracji: 22.10.11

Poziom ostrzeżeń 1
Opłaca się tak zawalać tymi sygnaturami gigantycznymi? Może od razu na całą stronę niech sobie ktoś walnie?

SuperSpam, może ban?

22-12-2012 02:27 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Magic 22-12-2012 02:33 PM

Magic

Użytkownik

Awatar
20%

Postów na dzień: 0.22
Data rejestracji: 14.07.10
Miejscowość: Lublin

1. miejsce w konkursie Najlepsza figura broni białejRzeczowe komentowanie animacji i wsparcie dla innych użytkowników.Wsparcie finansowe dla Pivot Tube

Poziom ostrzeżeń 0
Dla mnie gif'y w podpisie są zupełnie pozbawione sensu, jakby ktoś się jarał, że w google znalazł ruszający się obrazek i teraz musi się tym pochwalić.

Jakiś ogromny podpis zupełnie psuje czytelność, musisz przewijać jeden post, zawierający jedną linijkę tekstu, bo komuś widziało się wrzucanie wielkich obrazków.

Wg mnie, żeby podpis nie był irytujący to na obrazek dałabym limit 130x500. Chcesz pochwalić się swoim rysunkiem? Zeskaluj i nie rób problemów. Wagę gifa też bym ostro ograniczyła, 1mB to cholernie dużo, jak na durny obrazek, który jest wszędzie, gdzie jego właściciel.

I tak, piszę to, bo śmiało można powiedzieć, że mój internet jest 1000x wolniejszy od dzisiejszych standardów, ale jednak ta wydajność strony też ma znaczenie.
fc08.deviantart.net/fs33/f/2008/292/2/d/Metallica_userbar_by_GreGfield.png

22-12-2012 02:29 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Shin 22-12-2012 02:35 PM

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Zwolennik minimalizmu się odezwał. Wszystko ma granice dobrego gustu i smaku, a wparowując tak tutaj i ignorując wszystko co napisaliśmy tylko nas obrażasz, kolego.

Wyobraźcie sobie, że po prostu nie zamierzam teraz odpuszczać czegoś, o co walczyłem na PBP, może was nie było i nie wiecie o co chodzi, ale jednak walczyliśmy na PBP o większe sygnatury dość długi czas, śmiałbym rzec nawet że zrobiliśmy małą rewolucję.

Dla mnie gif'y w podpisie są zupełnie pozbawione sensu, jakby ktoś się jarał, że w google znalazł ruszający się obrazek i teraz musi się tym pochwalić.

Do tej zasady mógłbym podpiąć wszystko co robisz, wszystkie Twoje posty i animacje "musisz się pochwalić jaką animację zrobiłaś, bez sensu". Co jak co, ale dla mnie gify coś reprezentują i wy najwidoczniej nie rozumiecie tego, no ale nie winię was.

Jakiś ogromny podpis zupełnie psuje czytelność, musisz przewijać jeden post, zawierający jedną linijkę tekstu, bo komuś widziało się wrzucanie wielkich obrazków.

To jest forum, deal with it. Macie taki styl forum, ale nie zwalajcie winy na tych co mają takie obrazki, ale może na tych którzy dają zupełnie bezcelowe 1 zdaniowe posty które nie wnoszą nic do tematu, ani nie zmieniają postaci rzeczy?

1mB to cholernie dużo, jak na durny obrazek, który jest wszędzie, gdzie jego właściciel.

Koleżanko, chciałbym Ci jedynie powiedzieć, że obrazek wczytuje się tylko raz, bo wczytuje się jego direct link, nie wczytuje się on natomiast w każdym poście.

No i powiedz mi, jakim cudem niby niszczę wydajność strony moim gifem?

22-12-2012 02:37 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Szaman

Moderator globalny

Awatar
60%

Skończymy fuzję, administracja będzie w komplecie to zostaną ustalone maksymalne wymiary sygnatur.

22-12-2012 02:40 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Shin 22-12-2012 03:10 PM

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Może i będą ustalone ale myślę, że my użytkownicy tak czy inaczej powinniśmy to przedyskutować.

i50.tinypic.com/15gkcl.png
Mam wam jeszcze więcej tłumaczyć? Proszę bardzo, wasza 1 linijka tekstu na którą tak narzekacie, ze rozciągają niby sygnatury.

22-12-2012 03:09 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Magic

Użytkownik

Awatar
20%

Postów na dzień: 0.22
Data rejestracji: 14.07.10
Miejscowość: Lublin

1. miejsce w konkursie Najlepsza figura broni białejRzeczowe komentowanie animacji i wsparcie dla innych użytkowników.Wsparcie finansowe dla Pivot Tube

Poziom ostrzeżeń 0
No i powiedz mi, jakim cudem niby niszczę wydajność strony moim gifem?

Najgorszy przypadek: na stronie jakiegoś tematu jest 15 postów. Każdy post należy do kogo innego, każdy ma w podpisie ważące po kilka mB gify. Podstronę przegląda ktoś z netem podobnym do mojego. Żeby strona się w całości załadowała potrzeba co najmniej kilkunastu minut.

A teraz całkiem prawdopodobny przypadek po fuzji: na stronie będzie gościło wielu użytkowników, wiele z PBP, gdzie takie podpisy były dozwolone, więc wielu z nich będzie posiadało ciężkie sygnatury. Jedna animacja do ocenienia w temacie + wiele różnych komentarzy/opinii odnośnie animacji innych osób. Wychodzi na to samo co wyżej.

Do tej zasady mógłbym podpiąć wszystko co robisz, wszystkie Twoje posty i animacje "musisz się pochwalić jaką animację zrobiłaś, bez sensu". Co jak co, ale dla mnie gify coś reprezentują i wy najwidoczniej nie rozumiecie tego, no ale nie winię was.

Jeśli to Twoja animacja, wrzuć ją do swojego tematu, a nie podpisu. W podpisie daj link do swojego tematu i wszystko będzie spoko. Powtórzę raz jeszcze: te animacje z googli są zupełnie bezcelowe.

To jest forum, deal with it. Macie taki styl forum, ale nie zwalajcie winy na tych co mają takie obrazki, ale może na tych którzy dają zupełnie bezcelowe 1 zdaniowe posty które nie wnoszą nic do tematu, ani nie zmieniają postaci rzeczy?

Już nie mówię tylko o jednej linijce tekstu, mając jakiś przeogromny podpis o wysokości 500px nawet wypracowania jakie piszesz tego specjalnie nie zakryją, a jednak ocena czyjejś animacji to 5 linijek i styka. A potem oglądaj po raz 141231 animację z googli. Niech ma chociaż jakąś sensowną wysokość i wagę. Skalowanie nie jest trudne.

Koleżanko, chciałbym Ci jedynie powiedzieć, że obrazek wczytuje się tylko raz, bo wczytuje się jego direct link, nie wczytuje się on natomiast w każdym poście.

Wiem, że wczytuje się raz, ale ciągle będzie dużo takich użyszkodników z tymi bolesnymi podpisami, które nie tylko w sumie ważą sporo, co jak pisałam wyżej wkurzają.

Podsumowując:
chcesz się polansować, sensownie zeskaluj, nie uprzykrzając innym życia.
fc08.deviantart.net/fs33/f/2008/292/2/d/Metallica_userbar_by_GreGfield.png

22-12-2012 03:17 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Foley

Założyciel

Awatar

Żeby nie było, że jestem złośliwy.
Google Chrome blokował stronę przez Twoją sygnaturę, Shin. Nie wrzucaj więcej obrazków z tamtego hostingu. Dziękuję.

22-12-2012 03:23 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Joystick 22-12-2012 03:24 PM

Joystick

Użytkownik

Awatar
0%

Poziom ostrzeżeń 0
te animacje z googli są zupełnie bezcelowe.

Nie, nie są. Kto to w ogóle stwierdził. Z tego co wiem internet jest za gifami, a nie przeciw. Więc nie są one bezcelowe, bo ludzie je lubią. Dafuq.

A potem oglądaj po raz 141231 animację z googli.

Nie będziesz oglądała 141231 razy gifa bo gif trwa mniej więcej 3 sekundy, i zajęłoby ci to 117,6925 godzin, powodzenia. I przestań z tymi Googlami, nie wiem co do nich masz, nie wszystkie gify pochodzą z Google.

Rozumiem, że może ciebie wkurzają gify. Musisz natomiast wiedzieć, że należysz do mniejszości, nie większości (a już tym bardziej jak fuzja dobiegnie końca).

22-12-2012 03:24 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym | Edytowane przez Shin 22-12-2012 03:27 PM

Shin

Użytkownik

Awatar
25%

Poziom ostrzeżeń 0
Magic napisał/a:

Najgorszy przypadek: na stronie jakiegoś tematu jest 15 postów. Każdy post należy do kogo innego, każdy ma w podpisie ważące po kilka mB gify. Podstronę przegląda ktoś z netem podobnym do mojego. Żeby strona się w całości załadowała potrzeba co najmniej kilkunastu minut.

Po pierwsze, najpierw ładuje się forum i jego treść, w tym wypadku posty i cała ich zawartość, dopiero na końcu priorytet mają sygnatury, nie mulą one ani forum, ani przeglądania, bo są wczytywane na osobnej witrynie, także w niczym Ci to nie przeszkadza. I nie, zdecydowanie nie kilkunastu minut, nie używaj tutaj zabiegu wyolbrzymienia, a już na pewno nie w takiej skali. Gif dużego rozmiaru z wysokością około 250px nie przekracza wagi 2mb, standardowy filmik na YT ma kilkadziesiąt bądź kilkaset, lecz to już Ci nie przeszkadza, może też idź im napisz że mają za dużą wagę plików. Ile razy ponadto mam powtarzać, że sygnatura ładuję się RAZ? A na forum siedzisz od samego rana już kilka godzin zapewne, więc w czym problem? Jak można być tak ograniczonym umysłowo momentami, naprawdę nie pojmuję.

Jeśli to Twoja animacja, wrzuć ją do swojego tematu, a nie podpisu. W podpisie daj link do swojego tematu i wszystko będzie spoko. Powtórzę raz jeszcze: te animacje z googli są zupełnie bezcelowe.

Ale czemu ja mam robić tak jak Ty mi mówisz? To jest MOJA sygnatura i to JA decyduję jaka będzie jej zawartość, jeśli Ci nie pasuje, zagryź usta i scrolluj dalej, ja nie zamierzam rezygnować z niczego dla takich jednostek jak Ty, które mają swoje widzimisię. TWOIM zdaniem jest bezcelowe, ja tak samo mogę powiedzieć, że Twoje animacje są bezcelowe, czy też Twoje przerysowywanie rysunków i chwalenie się nimi w internecie tak samo, idąc Twoim tropem rozumowania.

Już nie mówię tylko o jednej linijce tekstu, mając jakiś przeogromny podpis o wysokości 500px nawet wypracowania jakie piszesz tego specjalnie nie zakryją, a jednak ocena czyjejś animacji to 5 linijek i styka. A potem oglądaj po raz 141231 animację z googli. Niech ma chociaż jakąś sensowną wysokość i wagę. Skalowanie nie jest trudne.

Czy z wami można w ogole porozmawiać jak z ludźmi? Mówimy o większych sygnaturach, mówimy, że 130px wysokości to za mało, a wy oczywiście musicie wyjeżdżać "oh, oh, nie, wszyscy będą mieli sygnatury 500px!". Rozumowania trochę, włączcie tą mózgownice, jeśli chcecie dyskutować, róbcie to mądrze. Powiedziałem już że wszystko ma swoje granice i wyczucie smaku, mówimy tutaj o sygnaturach z wysokością w granicach 250 px czy coś koło tego. Nie mówiąc już o tym, że dane profilowe PLUS te Twoje 5 linijek tekstu stanowi miejsce, którego nie zapełni NAWET sygnatura wysokości 250px, rozumiesz już? Nie ważne czy napiszesz posta z jedną linijką czy z 5, nie ważne czy będziesz miała sygnaturę 200px czy 10px, wysokość posta będzie taka sama. Tak trudno pojąć?

Wiem, że wczytuje się raz, ale ciągle będzie dużo takich użyszkodników z tymi bolesnymi podpisami, które nie tylko w sumie ważą sporo, co jak pisałam wyżej wkurzają.

Nie nazywaj każdego użytkownika użyszkodnikiem, bo najwidoczniej nie masz pojęcia kim jest taki osobnik. Zaparz sobie melisę, jeśli irytuje Cię coś, co nie ma najmniejszego wpływu na funkcjonowanie forum, bądź udaj się do psychologa.

Podsumowując:
chcesz się polansować, sensownie zeskaluj, nie uprzykrzając innym życia.

Podsumowując:
Za przeproszeniem - pieprzysz straszne farmazony. Nikt tu nie ma zamiaru się lansować, gdybym miał zamiar, uwierz, zrobiłbym to w inny sposób.

Żeby nie było, że jestem złośliwy.
Google Chrome blokował stronę przez Twoją sygnaturę, Shin. Nie wrzucaj więcej obrazków z tamtego hostingu. Dziękuję.

Poważnie? Google chrome jest wyznacznikiem kasowania treści? Nie rozumiem, zrobiłem komuś tym krzywdę? Przepraszam, ale to jest przykład debilnego zachowania, jak wiadomo, wiele stron niewłaściwie jest zaznaczonych jako zagrażające, ale żeby z tego powodu usuwać mi sygnaturę nic nie robiącą nikomu to czysty idiotyzm.

22-12-2012 03:35 PM RE: Offtopic, czyli o wszystkim i o niczym

Szaman

Moderator globalny

Awatar
60%

Koniec tej kłótni! W sygnaturach można wrzucać dowolną treść o ile nie łamie ona regulaminu. Wymiary maksymalne zostaną podane w najbliższym czasie.

@Shin
Usunięta sygnatura, bo Google Chrom nie pozwalał na otwarcie strony. Ani to moja, ani Twoja, ani Foley'a, ani niczyja inna wina. Po prostu jak ktoś używa Chroma, widzi wielkie czerwone coś, co krzyczy, że zagraża to zazwyczaj wychodzi. To nie jest powód do kłótni o taką błahostkę jak sygnatura wrzucona na inny hosting.

Kończymy dyskusję o sygnaturach, bo prowadzi to do niepotrzebnej kłótni, a nie o to chodzi.

Przeskocz do forum:
Forum powered by fusionBoard
Linki do tego tematu
URL:
BBcode:
HTML: